Het magazine voor Natuurfotografen
Wij plaatsen verschillende cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en om het gebruik van de website te kunnen meten. De analytische gegevens zijn volledig geanonimiseerd en niet te herleiden naar IP adressen of personen.
Lees hier meer over cookies en ons privacybeleid
Arjen Drost on Tue 25 Apr 2006, 22:32
Het is een paardenstaart soort, een primitieve (hogere) plantenvorm. Weet zo niet welke, denk dat er daar net iets te weinig voor op staat, maar misschien dat er anderen zijn die dat wel kunnen. Leuke wetenswaardigheid bij deze plant is dat hij nog stamt uit de tijd voordat planten "uitgevonden" hadden hoe ze cellulose (de stof die stevigheid biedt) maakten. Hiervoor gebruiken ze siliciumoxide (zand), waardoor ze niet echt populair zijn bij planteneters, hun tanden slijten ervan.
andrea on Tue 25 Apr 2006, 22:43
Volgens mij is het Heermoes kan zo snel niet de latijnse naam. Maar kan je op Google vinden. Heb ze van de week ook gefotografeerd. Gr Andrea
Arjen Drost on Tue 25 Apr 2006, 22:54
Als het heermoes is (zou goed kunnen hoor, kan m'n heukels ff niet vinden), is de latijnse naam Equisetum arvense. edit: hem ff in mijn Zweedse flora gekeken, en denk inderdaad dat het heermoes is.
Marielle Reijnierse on Tue 25 Apr 2006, 23:27
Bedankt Andrea en Arjen!
hanniejo on Wed 26 Apr 2006, 9:27
wat briljante opname van heermoes in goede tegenlicht. gr, Hannie
klomp on Wed 26 Apr 2006, 18:38
Prachtige opname Marielle, mooie kleuren. Groet Cees.