Het magazine voor Natuurfotografen
Wij plaatsen verschillende cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en om het gebruik van de website te kunnen meten. De analytische gegevens zijn volledig geanonimiseerd en niet te herleiden naar IP adressen of personen.
Lees hier meer over cookies en ons privacybeleid
Hendrik van Kampen on Sun 06 Dec 2015, 20:31
Mooi resultaat voor een snelle test. Ik heb even gezocht naar meer informatie over dat apparaat maar kom niet echt verder.
Adri Gr Nuelend on Sun 06 Dec 2015, 21:38
Ik heb een tweetal foto's van het apparaatje in mijn PA gezet Hendrik. Meer info op de Sky-Watcher site vind je hier; http://ca.skywatcher.com/_english/02_mounts/02_detail.php?sid=68 Ik vond op youtube ook nog een engelse review; https://www.youtube.com/watch?v=sFzQiVwL1NU Alternatieven zijn er ook. Onder andere de iOptron Skytracker en de Vixen Polarie Star Tracker, maar die zijn geloof ik wat duurder en kunnen wat minder kilo's dragen.
Hendrik van Kampen on Sun 06 Dec 2015, 22:03
Adri ... bedankt voor de links.
Adri Gr Nuelend on Sun 06 Dec 2015, 22:46
De foto's die ik eerder plaatste van oa Andromeda heb ik met een zwaardere montering gemaakt die een kilo of 10 a 12 kan dragen. Met 500mm tele en een volgkijker zit je daar al gauw aan. De meeste mensen fotograferen met een lenzen of spiegeltelescoop, maar ik vind het wel leuk om het maximale uit objectieven te halen. Met zo'n zogenaamde reismontering zoals ik bij bovenstaande foto gebruikt heb is het erg leuk om bijvoorbeeld widefield opnames te maken van bv de melkweg. Volgfoutjes vallen dan niet of nauwelijks op. Voor mij was alles behoorlijk nieuw en ik heb me alvorens ik tot aanschaf over ging goed ingelezen op het astroforum.nl. Een aanrader.