Het magazine voor Natuurfotografen
Wij plaatsen verschillende cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en om het gebruik van de website te kunnen meten. De analytische gegevens zijn volledig geanonimiseerd en niet te herleiden naar IP adressen of personen.
Lees hier meer over cookies en ons privacybeleid
margriet on Tue 21 Jun 2016, 19:54
Eitjes van de nachtvlinder veelvraat (Macrothylacia rubi) volgens mij....
Tom van der Most on Tue 21 Jun 2016, 20:33
Ik denk dat je helemaal gelijk hebt Margriet, ik vind het een wonder dat je dat weet te vinden. Zou er in het vlinderalbum plaats zijn voor eitjes? Weet een moderator die meeleest er een antwoord op?
Ad Sprang on Tue 21 Jun 2016, 20:43
Lijkt mij een juiste determinatie; wat mij betreft mag de foto naar het vlinderalbum. Leerzaam! Gr. @d Edit: ik heb de namen even ingevuld.
Julia.V on Wed 22 Jun 2016, 7:37
Deze eitjes zie al jaren rond deze tijd tussen bloeiende dopheide ,ik heb het mij ook al jaren af gevraagd wat het nu was. Iemand vertelde mij ook eerder dat het inderdaad een mooie nacht vlinder zou kunnen zijn . Dank je voor de foto Tom. Gr julia.V
daan de vos on Wed 22 Jun 2016, 14:56
Toch zien de eitjes van de rietvink er het zelfde uit. gr Daan
margriet on Wed 22 Jun 2016, 15:22
He, Daan heeft gelijk! Dat had ik me niet gerealiseerd! Ik kan geen verschil ontdekken in het uiterlijk van de eitjes. Nu weet ik even niet wat te doen, want zoveel kennis van nachtvlinders heb ik eigenlijk niet.. veelvraat heeft meer heide en houtige planten/struiken als waardplant en rietvink grassen maar de eiafzet van veelvraat kan ook op grassen voorkomen.. groetjes, Margriet
Tom van der Most on Wed 22 Jun 2016, 15:35
Hebben die ook dat puntje?
Robert Rodenburg on Wed 22 Jun 2016, 15:42
Ik zou Rietvink zeggen. Onder andere vanwege het gras, maar ook vanwege de kleur; de eitjes van de Veelvraat zijn meer bruinig. Van Jeroen hoeven we geen hulp meer te verwachten, althans niet via Nederpix; hij heeft Nederpix verlaten. Groeten, Robert