Het magazine voor Natuurfotografen


Home > Album >




:
:
:
:
:
:
:
:
:
 
 


Als je de twee foto's elk apart in een tabblad opent en heen en weer klikt tussen de foto's, vind je dan ook niet dat deze foto een heel stuk beter kijkt dan die in het TA? Ik wel en ben blij dat je de foto hebt aangepast. Het is een donkere foto. Ik kijk op een beedscherm achter een raam (in de richting van het raam) en pas als ik het licht van buiten afscherm, zie ik hoe mooi de contrastverschillen zijn in de lucht (thuis staat mijn beeldscherm ver van alle ramen).

mooi, somberland

die bult heide omringd door gedroogd pijpenstrootje komt ook mooi uit zo.

@Michiel
Het openen apart in een tabblad lukt mij helaas niet, kan de vergelijking dus wat moeilijk maken. Ik was en ben nog steeds overtuigd van de mooie kwaliteiten van de foto. Inderdaad laat deze foto zich lastig beoordelen, b.v op een klein scherm en in wat licht omgevingslicht. Het loont zeer de moeite om de foto in wat donker omgevingslicht op waarde te beoordelen.
Ik ben blij met jouw positieve reactie, de teller staat dus op 2.

Groet Hans



» Last edited by plaatjesmaker on Wed 12 Oct 2016, 14:12; edited 1 time in total

Welke browser gebruik je Hans? In IE en Chrome kun je met de pointer op een foto of links gaan staan en als je dan op de rechter muisknop klikt krijg je de optie om te openen in een nieuw venster (window)of in een nieuw tabblad (tab). Deze foto laat zich inderdaad het best beoordelen met weinig omgevingslicht en zeker geen omgevingslicht vanachter het beeldscherm, daarvoor zijn de contrastverschillen te subtiel. Maar subtiel vind ik juist zo mooi.

Ik vond een aardig document over de historie van het gebied, misschien heb je het al maar er zijn vast anderen die het nog niet hebben/kennen:
https://www.natuurmonumenten.nl/sites/default/files/Rapport%20Breeman_lr.pdf



» Last edited by Michiel Janssen on Wed 12 Oct 2016, 15:11; edited 1 time in total

Als je 2x NP afzonderlijk opent en de opname verkleint, kun je ze beiden naast elkaar bekijken.
Zo kan ik ze vergelijken. (Weliswaar verkleind.)

Hans, ik zit nu op de werkplek, ik ga je foto vanavond opnieuw beoordelen onder betere omstandigheden; ik houd mijn commentaar nog even binnenboord.
@Michiel, een zeer lezenswaardige link!

Mooie nuances heb ik gezien. Het rechter deel blijft voor mij het interessantste.

Alle 4 gebruikers die de moeite genomen hebben om hun commentaar te geven, hartelijk bedankt voor de adviezen, en informatie.

Groet Hans

:
 
Page 1 of 1