Het magazine voor Natuurfotografen


Home > Album >




:
:
:
:
:
:
:
:
:
 
 


Een sterk beeld inderdaad, de lichtval op de kop is schitterend.
Jammer dat de poten niet belicht zijn.

Ik vind hem zeer fraai!

Gewaagd maar zeker geslaagd.

Groet, Mark

Bijzondere foto. Ik vind het wel wat hebben. Vraagt wel om meer wat mij betreft.

Groet, Michiel

Mooi beeld, Hans. De zwartwit-omzetting doet het prima hier. Een erg donkere foto, maar de kop van het hert is prima belicht, waardoor hij voor mij goed werkt.

Ik vraag me overigens wel af wat er creatief is aan een zwartwit-omzetting.

Groeten, Arjen

De donkere omgeving en net voldoende licht op het hert zorgen voor een prachtig beeld.

@Arjen
Op 12 januari 2014 verschijnt er een melding ´Moderatie en Perspectieven op natuurfotografie`door jou en zes andere moderators ondertekend.
Hierin lees ik:
Praktisch gezien geeft dit meer ruimte voor gebruikers om foto’s te kunnen plaatsen, wij geven meer ruimte aan: creativiteit, vernieuwing, etc, etc.
Ik neem toch aan dat jij en zes anderen goed nagedacht hebben over deze formulering en hoewel jullie hier niet met een uitleg over wat jullie verstaan over 'creativiteit' komen neem ik aan dat jij daar een glasheldere uitleg over kan geven.
Ik gebruik het woord hier niet zo graag omdat blijkt dat het vaak door meerdere gebruikers als denigrerend wordt opgevat, wat beslist niet de bedoeling is, maar ik werd door diverse afkeuringen gewezen op het feit dat ik in de omschrijving maar 'creatief' had moeten vermelden dan was er anders naar de foto gekeken.
Hoewel ik achter het feit dat omzetten naar zw/w, en ook duotoon in diverse variaties zoals ik regelmatig doe, een creatief proces is, lijkt het mij voor een ieder belangrijk dat jullie mening over 'creativiteit' eens concreet geformuleerd wordt, als je regels maakt heeft dit m.i. een verplichtend karakter en dit is tot op heden niet gebeurd.

Groet Hans

@Hans: zoals ik zei, ik vind het een mooie foto en er is achter de schermen ook totaal geen discussie over plaatsing geweest. Wat dat betreft is er dus alle ruimte voor dit soort foto's.
Ik vraag me alleen persoonlijk af wat er creatief is aan een omzetting naar zwartwit. Zoals jij het verwoord is het hele fotografische proces een creatief proces. Verder denk ik dat dit boek een aardig beeld geeft van wat er met creatieve natuurfotografie bedoeld wordt.

Groeten, Arjen

Arjens opmerking:
Ik vraag me overigens wel af wat er creatief is aan een zwartwit-omzetting.
Dit lijkt me een volstrekt onnodige opmerking, die maar al te gemakkelijk verkeerd begrepen kan worden.
Zoals je zelf al zegt is het hele fotografisch proces een creatief proces, dat al begint met de keuze van de lens en die; zoals hier, eindigt met een omzetting naar Z/W.
Die omzetting alleen al is een creatief proces, kan op vele manieren uitgevoerd worden, waar Hans ongetwijfeld van op de hoogte is.

@Arjen
Ik vind je antwoord wat makkelijk en magertjes, mijn reactie gaat niet over mijn foto en al helemaal niet over de beoordeling door de huidige moderatie.
De verwijzing naar het boek dat naar ik vermoed later verscheen als het publiceren van de nieuwe melding ´Moderatie en Perspectieven op natuurfotografie` vind ik niet echt een antwoord op de door mij gesignaleerde problematiek, hoewel jij het volste recht heb dat te denken.
Ik heb het boek ooit snel gelezen en was niet echt onder de indruk van de creatieve producties in dit boek, het was veelal een soort "seen before" ervaring.

Verder ben ik het met Tom eens.

Groet Hans

@Hans: Toch ben jij degene die een verhaal over moderatie erbij haalt (en overigens ook niet echt antwoord geeft op mijn vraag). Vind je het dan heel gek dat ik daar dan toch eerst aan denk?

Ik ben het er helemaal mee eens dat je fotografie helemaal als een creatief proces kunt beschouwen, maar dat maakt voor mij nog niet elke foto een creatieve natuurfoto. Net zomin als dat het erg is dat een foto al eerder gemaakt is (dat krijg je met meer dan 100 jaar fotografie). Mijn opmerking sloeg erop dat ik alleen een omzetting naar zwartwit niet echt creatief vind (dat zou inhouden dat tig jaar geleden alle natuurfotografie creatief was?). Maar kennelijk denk jij daar anders over. Prima natuurlijk, is meteen een beetje het 'probleem' met creatieve natuurfotografie: dat is lastig in regeltjes te vatten.

Maar nogmaals, complimenten met de foto, die blijf ik mooi vinden.

Groeten, Arjen

:
 
Page 1 of 1