Het magazine voor Natuurfotografen


Home > Album >




:
:
:
:
:
:
:
:
:
 
 


Erg mooie uitvoering, hele fijne z/w bewerking. Overigens haal ik uit deze compositie geen Escher: wiskundig, oneindigheid en meetkundige patronen. Wat maakt voor jou dat dit beeld een hoog Eschergehalte heeft?

De foto is erg mooi, maar Escher zie ik er ook niet echt in. Ik ben ook wel nieuwsgierig waarom je Escher erbij haalt.

Met mijn opmerking over Escher bedoel ik meer zijn vulling van het beeldkader en de fenomenale tintbeheersing zoals die vroeger door lithografen die alles met een soort vetpotlood op lithografische steen die voorzien was van een z.g. grein, die soort fijne korrel genereerde, moesten tekenen. Kenmerkend is dat diep zwart vermeden werd en spierwit afhankelijk was van de tint van het gebruikte drukpapier. Zijn meer bekende werk was geënt op al die meetkundige patronen maar hebben wel het klassieke lithografische tinten scala. In mijn foto die geen zwart/wit is in strikte zin, is ook een heel lichte papier tint ingevoegd. Ik denk dat het imiteren van de complexe meetkundige patronen die Escher gebruikte in een foto een utopie is.
Deze uitleg is weer een heel verhaal geworden dat misschien weer door sommige als praatjesmakerij gewaardeerd zal worden. Ik zou zeggen gooi het er maar uit in een commentaar mij raakt het niet meer!

Gr. Hans



» Last edited by plaatjesmaker on Sat 03 Dec 2016, 22:47; edited 1 time in total

Dank je wel voor je toelichting, Hans.

Prachtig!!
Groeten Marieke

Hans, er is een PB naar jou in de maak naar aanleiding van jouw bovenstaande reactie en dan met name het laatste gedeelte. Hou de post even in de gaten zou ik zeggen.
Namens de moderatoren,
@d

Ik zie hier ook wel iets Escherigs in.

Een kruising tussen deze:
http://www.mcescher.nl/galerij/erkenning-succes/drie-werelden/
en deze:
http://www.mcescher.nl/galerij/terug-in-nederland/druppel-dauwdruppel/

Mooi!

Doeg
Jantine

Prachtig zachte toonschaal in deze foto. De technische grafische aspecten van Escher zie ik wel terug in de foto, leuk dat er met die invalshoek naar kijkt.

Hans, het is een heldere toeliching die je erbij gaf en zelfs zonder kan ik de Esscher-stijl erg waarderen. Een zorgvuldige bewerking!
Persoonlijk had ik van de rechterzijde wat afgehaald; het blijft een topper!

Laat ik nou altijd gedacht hebben dat Escher met dubbel 'ss' was, nooit te oud om wat te leren.

Beste Hans,

Ook ik vroeg om een nadere toelichting en ik wilde je hiervoor bedanken. Het is een heldere toelichting en maakt voor mij veel duidelijk over hoe je jouw foto hebt gemaakt en wat je hebt willen bereiken met je foto.

Met vriendelijke groet,
Hans

@Hans en Tom: de mogelijkheid tot inhoudelijke uitwisseling van gedachten over fotografie is wat Nederpix volgens mij een leuke community maakt. Mijn gedachtengang en vraag was zo ook bedoeld. Ik bedenk mij, mede naar aanleiding van jullie reacties, dat ik de vraag aan Hans niet had moeten stellen.
Deze reactie van mij staat los van hoe wij als moderatorsteam aankijken tegen de tekst en toon van Hans. En daarover communiceren we niet hier.



» Last edited by Jody Z on Sat 03 Dec 2016, 9:05; edited 1 time in total

Hoewel ik zelf hier niet een hoog Escher-gehalte in zie, begrijp ik wel wat je bedoelt. Ik vind het een mooi beeld in fijne 'kleuren'.

Groeten, Robert

Natuurlijk zit hier wél een Escheriaans tintje aan!
Zie de links van Jantine hierboven.
Ik vind het prachtig.
gr
G

Zeer fraai en zelf ook aan het experimenteren geweest vandaag.

De kleurtjes zijn zeker Escher-achtig en het lijkt me een mooi resultaat.
Laatste twee zinnen van de toelichting lijken me wat onnodig. Als iemand een compliment maakt en daarbij normale vraag stelt, hoeft daar niet persé iets negatiefs in de schuilen, lijkt me.
Groet, Sjors

:
 
Page 1 of 1