Het magazine voor Natuurfotografen


Home > Album >




:
:
:
:
:
:
:
:
:
 
 


Mooie opname Pieter! Compositie samengesteld uit drie zichtbare elementen in form en kleur. Goed neergezet.
Dit ontstijgt het standaard werk.
groet Roel.

Minimaal is in dit geval: maximaal!

Prachtig in zijn eenvoud.

gr, cor.

Mooi in al zijn eenvoud Pieter!

Groeten,

Paul

Pieter, inderdaad een prima opname voor de seizoensopdracht! Prachtig!
Groet, Ronald.

De tijd staat stil in deze fraaie plaat! Subliem. Ontstijgt de prentbriefkaartjes hier.


Groet Hans

bijzonder
heel bijzonder

(ik zou er wel eens met digitale vingers aan willen zitten)

Tjonge, wat een prachtige foto is dit, super!

Groeten,
Tineke

Subliem.
Kan me wat bij de opmerking van Peter voorstellen. Wellicht kan de afwerking nog subtieler. Evengoed een nominatie dubbel en dwars waard.

Mooi, Pieter, deze grote leegte. Heel subtiel winters.

@Peter, Sluitertijd: Ik kan me wel in jullie opmerking vinden maar ben niet zo goed onderlegd in beeldbewerking dat ik het maximale er uit kan halen.
Een beperking was ook dat ik geen statief bij me had en ik mijn oude toestel (canon 550D) moest gebruiken omdat mijn 5D helaas bij de canon service repair ligt. De 550D is nogal ruisgevoelig.
Bij interesse kan ik de opname wel aanbieden in het werkalbum, misschien kan iemand er wat beters van maken?

Allen bedankt voor de fijne reacties en nominaties.

gr, Pieter

Als je de foto wilt aanbieden in het werkalbum moet je even contact opnemen met Henri van Vliet.

Ze schijnen hem wel te willen bewerken.

Mooie foto is het ook natuurlijk.

Groet Jan

Ik heb een bewerking gemaakt aan wat ik hier van de site geplukt heb. Staat aangeboden voor het werkalbum.

Ik haal er ook niet 100% uit, maar alle beetjes helpen. En soms helpen de beetjes ook gewoon helemaal niet Wink. Kijk maar.

Bedankt, ik zal Henri wel even contacten. gr, Pieter

Wat een prachtige foto!!
Groeten Marieke

Soms is weinig meer dan genoeg

Knappe foto, sterk beeld. Zou niet misstaan aan de muur maar dan inderdaad wel nog even proberen het maximale eruit te halen.

is inmiddels geplaatst in het werkalbum

http://www.nederpix.nl/album_page.php?pic_id=236793
het hoeft niet veel te zijn hè.

Aan een raw zou ik nog checken wat witbalans was. Komt nogal bruin door, en het lijkt me dat er eerder een blauwe waas in de lucht hing. Van veel blauw wordt de zon ook mooi paars. Dan nog kijken of de tint wel neutraal staat. Ik meen iets groens te zien schemeren in de lucht. Ik kan er helemaal naast zitten.
Dan nog met highlights en/of de belichtingsschuif proberen om de kleur (roodkanaal) in de zon te herstellen (maar niet koste wat kost voor 100% gaan). Eventueel met schaduwherstel de belichting onderin opkrikken als je veel (meer dan je wilt) met de belichtingsschuif moest doen. Die drie schuiven doen veel.
Dan, als het door schaduw/highlights herstel het beeld wat slap is geworden, in curves rond de belangrijkste informatie het contrast herstellen (steilere curve maken rond de piek). Het zou goed kunnen dat ik uiteindelijk niets doe aan die zon, net zoals in het voorbeeld wat ik heb uitgewerkt.
Misschien ruis verminderen zoals aangegeven, maar als het beeld blauw is, kan het juist mooi zijn. Omdat het bruin is oogt het beeld nu heel ietsje viezig.

In principe tot aan de ruisreductie geen halve minuut werk. Maar omdat het om meerdere schuiven gaat die invloed op elkaar hebben, moet je er wel handigheid in opbouwen voor je genoeg doet, zonder dat het te veel wordt. En dan nog...

Bedankt Peter voor de bewerking en tips. Ik heb de ongecomprimeerde jpg naar Henri gemaild voor plaatsing in het werkalbum, dus wellicht wil je nog eens een poging wagen?

Ik heb al even in het RAW beeld met de witbalans geschoven. Door de lucht blauwer te maken, knapt inderdaad zowel de lucht als de zon op. Dat werkt in ieder geval al prima. Ik ga nog wat verder oefenen.

gr, Pieter

:
 
Page 1 of 1