Het magazine voor Natuurfotografen


Home > Album >




:
:
:
:
:
:
:
:
:
 
 


Leuk! De thumbnail zette me op het verkeerde been.
mvgr
Hans

Mooie combinatie zo. Mooi vastgelegd Danny. Ik zou hier overigens eerder denken aan de Grote Druppelzwam dan aan de Gele Trilzwam.

Groeten, Robert

Interessante piste Robert. Het substraat op de foto is een levend takje van de meidoorn. Grote druppelzwam groeit denk ik op dood hout. Deze foto is als gele trilzwam goedgekeurd op waarnemingen.be.
Ik twijfel anderzijds ook wel een beetje over de exacte benaming omdat mijn schoonbroer beweert dat er twee soorten gele trilzwammen zijn. Ik moet dringend eens navragen wat het onderscheid dan is tussen beiden. Er wordt op waarnemingen geen onderscheid gemaakt.
Ik houd je op de hoogte.

Antwoord gekregen. Tremella mesenterica (Gele trilzwam) lijkt als twee druppels water op Tremella aurantia. Macroscopisch niet van elkaar te onderscheiden, maar deze laatste parasiteert op de Gele korstzwam (Stereum hirsitum).

Dank voor de verduidelijking Danny. Very Happy

De Grote Druppelzwam is inderdaad saprotroof. Die leeft op hout waarvan de schors nog intact is. Of het hier dood of levend hout betrof, kon ik aan de hand van de foto niet bepalen. De Gele Trilzwam is biotroof en past mooi bij jouw omschrijving.

Groeten, Robert

Mooie compositie Danny. Fraai de twee soorten bij elkaar.
Gr Jelle.

:
 
Page 1 of 1