Het magazine voor Natuurfotografen
Wij plaatsen verschillende cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en om het gebruik van de website te kunnen meten. De analytische gegevens zijn volledig geanonimiseerd en niet te herleiden naar IP adressen of personen.
Lees hier meer over cookies en ons privacybeleid
nelappelmelk on Fri 30 Nov 2018, 13:38
Wat een "Puinzooi". Ik weet er te weinig van om zinnige antwoorden te geven op je vragen. Toen ikzelf nog bergtochten liep heb ik me er destijds wel wat in verdiept. Intrigerend geheel.
Hendrik van Kampen on Fri 30 Nov 2018, 16:44
Het satellietbeeld er even bijgepakt. Ik zie niets dat (nu nog) lijkt op een zijmorene, eindmorenes zijn erg lastig te herkennen. Dat stukje links lijkt mij veroorzaakt door stromend water. Pas verderop, vrijwel zuidelijk van de berghut (niet op deze foto te zien) is iets wat op een middenmorene lijkt. Ben je nog bij de hut geweest? was dat het doel van de wandeling? Overigens kan je goed zien hoe slim die hutten geplaatst worden, gezien de hoeveelheden vallend gesteente die je kennelijk in dit dal hebt. Wat een lekker ruig dal. Hier zie je de afbraak van de Alpen life voor je ogen gebeuren.
Nel R on Fri 30 Nov 2018, 17:38
Mooi woest gebied! groet van Nel
liesbeth van vliet on Fri 30 Nov 2018, 17:50
Lijkt op Las Villuercas, Extremadura. Daar zie ik dezelfde "puinhopen". Heb er jammer genoeg ook niet veel verstand van, dan alleen dat erosie hier de allergrootste rol in speelt. Mooie foto Peter.
peter wijn on Fri 30 Nov 2018, 22:05
Hendrik heeft gelijk. Tijdens het typen naar meerdere foto’s gekeken en dingen door elkaar gehaald. Er zijn een aantal vormen: de puinwaaier (uit een punt), de puinhelling (meerdere bronnen), de rivierbedding, de zijmorene en de eindmorene. Hiervan is rivierbedding ongesorteerd, vlak en het meest afgerond en door/voor of op de gletsjer geschoven materiaal in de morene zowel ongesorteerd als nauwelijks afgerond. Heel logisch, in principe. @liesbeth, in Extremadura alleen rivierafzetting en puinwaaier. ‘Makkelijk’ te herkennen.
roel ronhaar on Fri 30 Nov 2018, 22:52
Ik verheug me nu al op jou volgende puinzooi foto!