Het magazine voor Natuurfotografen


Home > Album >




:
:
:
:
:
:
:
:
:
 
 


Mooi vastgelegd Henk. Mooie compositie.

Krabspin wordt gebruikt voor alle spinnensoorten uit deze familie. Dit is echter geen Misumena vatia, maar Thomisus onustus. Misimena vatia heeft een rond achterlijf. Ik heb de juiste namen voor je ingevuld. Deze soort is heel variabel van kleur; hij neemt vaak de kleur aan van de bloem van waaraf hij jaagt. ik moet trouwens eigenlijk 'zij' zeggen, want het zijn de vrouwtjes die er zo uitzien. De mannetjes zijn veel kleiner en minder fraai gekleurd. Wink

Groet, Robert

Dank je wel Robert voor het delen van je kennis. Toen ik deze foto wilde plaatsen en op zoek was op NP naar de wetenschappelijke naam kwam ik grote verschillen tegen vandaar mijn vraag.
hg Henk

Nog even rondgekeken op NP. Is dit een soort die alleen in zuidelijk Europa te vinden is?

Klopt Henk, komt voornamelijk voor in de warmere streken van Europa. Dat is mooi te zien op de verspreidingskaart van iNaturalist.

Groet, Robert

:
 
Page 1 of 1