Het magazine voor Natuurfotografen


Home > Album >




:
:
:
:
:
:
:
:
:
 
 


Mooi specialisme Ad.
Ik weet er weinig van, maar waardeer zeer wat je er allemaal aan doet en ons laat zien.
Het opent wel mijn ogen. Wat een veelheid aan soorten en vormen!
gr
G

Ben het geheel met Gerard eens. Een hele andere tak van sport. Complimenten.

Fraaie foto, Ad. Je hebt het stokje overgenomen van Leo Brosens, naar het schijnt, met al die muurfoto's. Alleen zijn deze stenen donkerder, wat de vlinders mijns inziens mooier doet uitkomen.

Groet, Robert

En natuurlijk ook nog oog voor architectuur Wink

Dank voor de reacties!

@ Gerard en Nel:
Het is een vaste gewoonte van mij geworden om dagelijks even langs die muur te fietsen, ook in de winterdag. Zo vind je jaarrond wel vlinders en daar waar ik er met de camera bij kan fotografeer ik ze zoals ik ze aantref. Voor velen niet de mooiste ondergrond, maar het gaat mij primair om de vlinders. Een prima plek hier in de regio voor het doen van waarnemingen overdag.
@ Robert:
Leo heeft al heel wat beelden getoond van nachtvlinders op de gevel van zijn huis, geen steen die onbelicht is gebleven onderhand. Heb daar altijd van kunnen genieten, zeker ook van het gevarieerde aanbod.
Veel van zijn nachtvlinders werden geflitst terwijl deze in actieve houding op zijn muur zaten, vleugels gespreid en antennes uitstaand. Leo fotografeerde dan ook meestal met donker.
Mijn beelden van deze gevel zijn allemaal van overdag, zonder flitsgebruik en van vlinders in rust. Inderdaad een donkerder muur én op een hoek, met een deel richting zuid en een deel richting west; dit alles onder een grote overkapping. Qua lichtval heb je er veel variatie, hetgeen op de afzonderlijke beelden ook wel kunt zien. Heb inmiddels de beelden van vlinders op deze muur genummerd en hoop deze reeks in de toekomst verder uit te kunnen breiden.
@ Adri: ben wel blij met deze muur, de stenen zijn niet allemaal even strak en de voegen liggen lekker diep. Altijd wel zorgen dat je recht fotografeert, de waterpas op de camera is daar handig bij.

Groeten,
@d

Ad,
is dit een bepaald type steen, één die bijvoorbeeld langer warm blijft en daardoor aantrekkelijk voor die soorten wordt?
Ziet er nogal poreus uit of lijkt dat maar zo?
Of zijn het alleen de diepe voegen?
gr
G

@ Gerard:
De muur wordt nauwelijks beschenen door de zon vanwege de grote overkapping. Trekpleisters zijn de felle lampen welke verzonken in de bestrating langs de gevels schijnen. Daar komen de vlinders ‘s nachts op af en blijven overdag gewoon op deze relatief donkere plek hangen, het liefst nog weggekropen in de diepe voegen.
De stenen zijn niet poreus en lijken vrij hard.

Groeten,
@d

:
 
Page 1 of 1