Het magazine voor Natuurfotografen
Wij plaatsen verschillende cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en om het gebruik van de website te kunnen meten. De analytische gegevens zijn volledig geanonimiseerd en niet te herleiden naar IP adressen of personen.
Lees hier meer over cookies en ons privacybeleid
Adri Gr Nuelend on Wed 11 Aug 2021, 16:55
Als kind moest ik ze zoeken in de groentetuin van mijn oma. Een prachtig gestreept kevertje is het ondanks dat ie hier niet door iedereen geliefd is. Mooi vastgelegd!
Robert Rodenburg on Wed 11 Aug 2021, 22:58
Mooi vastgelegd. Als kind werd mij op het hart gedrukt dat deze kevers de verpersoonlijking van het kwaad waren. Rondom Boskoop, het dorp waar ik opgroeide, waren diverse aardappelboeren te vinden. Het was dus van groot belang om iedere kever met grof geweld te lijf te gaan. Niet zo gek als je deze oude kaart van de Plantenziektenkundige Dienst leest uit 1935. Ik heb dat nooit zo begrepen. In mijn beleving, zelfs als kind al, lag de oorzaak in de monoculturen. Gewassen moet je gemengd verbouwen. Dat scheelt een hoop ellende en vermindert de noodzaak van het gebruik van landbouwgif aanzienlijk. Groet, Robert