Het magazine voor Natuurfotografen
Wij plaatsen verschillende cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en om het gebruik van de website te kunnen meten. De analytische gegevens zijn volledig geanonimiseerd en niet te herleiden naar IP adressen of personen.
Lees hier meer over cookies en ons privacybeleid
Arjen Drost on Wed 22 Dec 2021, 0:21
Mooi beeld met mooie kleuren. Ik zie wat je bedoeld, heb er zo geen verklaring voor. Een mistboog is het in ieder geval niet, die bestaat wel, maar ziet er anders uit. Groeten, Arjen
Hendrika Puntdroad on Wed 22 Dec 2021, 10:11
Het is het natuurkundige verschijnsel interferentie - breking van het zonlicht in de mistdruppels.
nelappelmelk on Wed 22 Dec 2021, 10:22
Dank je Hendrika voor je toevoeging. Ik wist echt niet meer hoe dat heet. Fraai beeld.
Hendrika Puntdroad on Wed 22 Dec 2021, 11:47
Nel, ik moest het eerst ook opzoeken. Ik zat eerst aan het verschijnsel 'glorie' te denken, maar glorie zie je niet in tegenlicht.
corbins on Wed 22 Dec 2021, 15:03
Bedankt allemaal! Het leek me inderdaad ook dat het geen mist-versie van de regenboog was, daarvoor moet de zon tegenover de druppeltjes staan. Maar ik had geen idee wat het wel was, behalve erg mooi! Groetenis! Cor