Het magazine voor Natuurfotografen


Home > Album >




:
:
:
:
:
:
:
:
:
 
 


De toegepaste techniek gaat me ver boven mijn pet, maar het resultaat is een spannend beeld waar je van alles in kunt zien, ik zie een soort monster op de bodem van de zee. De nevel daar bij prachtig!
De lichtpuntjes als vrolijk flonkerende sterretjes maken het monster net wat minder afschrikwekkend Smile

Ja, collimeren kan lastig zijn. Ik heb er een paar jaar workshops in gegeven bij Sterrenwacht Almere. Mooie foto!

Nadat ik Paardenkopnevel op google had opgezocht zie ik deze hier nu ook.
Indrukwekkend dat dit vanaf de aardbol in beeld te brengen is, knap gedaan Adri.

Gr. Richard

Dit is echt heel mooi gedaan.
Ooit zelf deze nevel in mijn eigen scope kunnen zien maar foto's zijn nooit gelukt.

Groeten

Bert

Paardenkop springt direct in het oog, knap gedaan hoor!
Je hoeft je niet af te vragen waar hier de naamgeving vandaan komt, de nevel heb je er ook fijntjes op staan.
Al met al een beetje spooky beeld, de sterren geven het geheel een extra dimensie.

Maarre, waarom geen paardenhoofd ipv kop zou je je afvragen…..

Gr.
@d

Prachtige stap vooruit ten opzichte van je vorige opname. (even opgezocht). Wat voor effective brandsafstand had je met deze combinatie?

Dank voor jullie reacties.

Ad, ik heb geen idee waarom het niet Paardenhoofdnevel is. Dat zou beter zijn.

Hendrik, 1000mm bij f/5. Dat is gelukkig ook nog redelijk snel. Hier ga ik nog een hoop lol aan beleven.

Indrukwekkend!

Groet, Tim

Geweldig wat een fantastisch resultaat.

Heel bijzonder en leuk om te zien,

Groet Rixte

Heel mooi resultaat in Ha
Nu nog een aanvulling in SII en OIII, ben dan benieuwd naar het eindresultaat
In ieder geval mooie afwerking, veel detail in de nevels
Welke soft heb je gebruikt ?
Zelf ben ik nog bezig met PS maar ik denk eraan om toch een stapje te zetten naar PixInsight, doch het programma schrikt mij wat af

grts
Sieg

Dank Sieg. SII en OIII gaat veel tijd kosten met een DSLR, alhoewel ik de filters wel heb liggen. Wie weet.

Ik gebruik al lange tijd Pixinsight. Daar ben ik nu wel redelijk in thuis. APP van Mabula Haverkamp kwam later uit en is een stuk goedkoper. Ik hoor louter goede geluiden. Vooral het mozaïeken werkt met die software voortreffelijk. Maar goed, ik heb dus al PI. Je zou een demoversie van beide paketten kunnen downloaden en proberen. Ik zou youtubefilmpjes van workflows bekijken zodat je de demotijd van de software nuttig kunt benutten.

Nabewerken doe ik in Photoshop Elements. Ik probeer een foto altijd een beetje te benaderen als een natuurfoto.
Nu zie ik bijvoorbeeld ook dat ik deze foto in PI iets te veel gestretcht heb, waarbij er ruis tevoorschijn is gekomen in vooral de donkere delen. Dat had niet gehoeven omdat daar toch geen informatie zat.

Je maakt foto's die de meeste mensen nooit zullen kunnen maken. Ik vind ze schitterend.
Groet Lida

Knap werk.

groet Tom

Mag er zijn zeg. Probeer het wel met wat simpel spul maar blijft bij proberen dus dubbel waardering voor wat je neerzet.

Wat vind ik dit toch mooi, fantastisch adri
groet susan

Hier kan ik heel lang naar kijken. Een sprookjeswereld...
Knap gedaan Adri.

Deze prachtige paardenkop is deze keer door de mods verkozen om als foto van de week op facebook te staan.

Hee wat leuk Arjen!

:
 
Page 1 of 1