Het magazine voor Natuurfotografen
Wij plaatsen verschillende cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en om het gebruik van de website te kunnen meten. De analytische gegevens zijn volledig geanonimiseerd en niet te herleiden naar IP adressen of personen.
Lees hier meer over cookies en ons privacybeleid
Jan Luit on Fri 13 Jan 2023, 14:23
Leuk al deze rimpelingen op het water. Jammer dat er geen exif bij staat. Groet Jan
nelappelmelk on Fri 13 Jan 2023, 15:24
Mooie kleurnuances. De kou moet ik erbij denken.
koekieman on Fri 13 Jan 2023, 16:21
Vind vooral de wetenschappelijke benaming geinig! Groet, Sjors
susan meijnders on Fri 13 Jan 2023, 16:28
Mooie foto Hester Groet susan
Truus Aletta Maan on Fri 13 Jan 2023, 18:52
Heel mooi. Vooral ook zoals je je verhaal beeldend schrijf. Had je deze foto voor de so gemaakt? Truus
hesterb on Fri 13 Jan 2023, 20:04
Hai, Truus. Zoals Jan hier boven schrijft: Omdat het exif blijkbaar weer niet mee kwam is deze niet bij de kou geplaatst. Hoewel Nel advies gaf hoe dit te controleren via het persoonlijk album weet ik nog de oorzaak niet. Als ik veel bewerkingen uitvoer ná het verkleinen in Paint 3 D dacht ik dat het verloren ging. Maar deze had het exif op een USB stick overgenomen van de Mac laptop. En heb ik alleen verkleind in Paint zonder enige nabewerking. Jan meen ik had al eerder gezegd dat ik ergens "safe exif" moest aanduiden. Maar die aanduiding zie ik (nog) niet in Paint 3 D. Ik blijf dus beperkt in kennis en middelen. Het moment was echt een vrieskoude lucht-(v)laag zo rimpelend over het water trekkend en ook in mijn gezicht. Het zal een weerkundig verschijnsel zijn als de zon absoluut geen enkele warmte meer aan de lucht geeft. Misschien beetje valwindachtig. Zo'n koudere valwind heeft meer dichtheid. Dus mogelijk daardoor fijnere rimpeling. Dus Nel,....dat is "natuurlijk" toch kou uitgebeeld. ? Hester
nelappelmelk on Sat 14 Jan 2023, 9:33
Ja uit je omschrijving begreep ik wel wat je bedoelde. Maar ik denk dat ik het door de kleuren niet voelde.
Adri Gr Nuelend on Sat 14 Jan 2023, 11:18
Mooie, een klein beetje onheilspellende figuren. Je zou het beeld nog 180 graden kunnen draaien en een klein reepje aan de onderzijde weg kunnen laten, maar ik weet zo niet of de beleving van het beeld daarmee drastisch veranderd.
hesterb on Sat 14 Jan 2023, 14:19
Nel, minder roze/oranje was nog kouder. Maar het blijft een speciale opgave om kou te bereiken zonder vorst. Ik ben benieuwd wat anderen over enkele maanden laten zien. Natte sneeuw overmogen? Adri, Leuk om mogelijkheden te horen. Als ik je omdraaien en afhalen volg krijg je wel wat anders maar misschien nog meer dat het zwarte kille bos "rilt". ? Bedankt voor commentaar. Hester