Het magazine voor Natuurfotografen


Home > Album >




:
:
:
:
:
:
:
:
:
 
 


Mijn app geeft aan Tengere Pantserjuffer. Maar ik ben geen kenner.
Staat er goed op.

Nou ik denk dat dit toch een gewone pantserjuffer is😄

Dit is een mannetje. Bij het mannetje van de Gewone Pantserjuffer is het laatste stuk van het achterlijf blauw en loopt het groen niet door tot het eind. Bij de juffer op deze foto loopt het groen door tot het eind. Het mannetje van de Tengere Pantserjuffer is veel dunner dan de juffer op deze foto. Ik denk hier aan de Zwervende Pantserjuffer. Jammer dat de pterostigma's zo slecht te zien zijn.

Groet, Robert

Ik dacht hetzelfde als Robert, maar durfde het niet op te schrijven omdat, inderdaad, de pterostigma's niet duidelijk zijn. Bij Zwervende Pansterjuffer zijn deze tweekleurig.

Willem

Ik had ook mijn boeken erbij gehaald. En ook qua tekening kwam ik uit op een jong vrouwtje Tengere Pantserjuffer.

@Nel: Volgens mij zie ik hier de tang van een mannetje. Vrouwtjes hebben zover ik weet een dikker en stomp achterlijfsuiteinde…🤔

Dit is inderdaad een mannetje. En ik raak er meer van overtuigd dat het om de zwervende gaat. De andere soorten hebben meer kenmerken die ik in dit exemplaar niet terugzie.

Willem



» Last edited by Willem Verhagen on Tue 01 Aug 2023, 21:24; edited 1 time in total

Heb de naam aangepast naar zwervende
dank en gr, eric

:
 
Page 1 of 1