Het magazine voor Natuurfotografen


Home > Album >




:
:
:
:
:
:
:
:
:
 
 


Opvallend die kleuren in de maan. Komt dit puur door het stapelen van foto’s en is dit in het echt nooit zo waarneembaar?

Groeten,
@d

Het zijn mineralen die deze kleur geven Ad, maar met het oog niet echt zichtbaar. Door veel opnames te stacken kun je het zichtbaar krijgen door ook nog eens de kleurverzadiging wat op te voeren. Ooit heb ik hier ook een dergelijke foto geplaatst (https://www.nederpix.nl/album_page.php?pic_id=234073). Op Reddit vond ik iemand die wel heel erg zijn best heeft gedaan (https://www.reddit.com/r/space/comments/awo9ce/i_extracted_the_color_data_from_150k_images_of/).

Mooi die schaduw in de kraters Bertus. Ik zie wel wat kleurverschuiving. In veel fotobewerkingsprogramma's is die chromatische aberratie wel te corrigeren.

Zo prachtig zeg

Dank voor de uitleg en aangehaalde voorbeelden Adri, weer wat geleerd.

Gr.
@d

Je hebt de kleuren er prima doorgekregen bij de nabewerking Bertus, eigenlijk altijd wel leuk om de maan te fotograferen en vooral ook de gestackte opnames te bewerken.
Reeds aangehaald door Adrie, maar inderdaad wat Chromatische Aberratie aanwezig, kan je makkelijk wegwerken in elk programma.

grts
Sieg

Mooi zo met die kraters.

Groet Rixte

Met dank aan de toelichting. Heel apart zo met die kleuren. Mooi gedaan.

prachtig gedetailleerd

:
 
Page 1 of 1