Het magazine voor Natuurfotografen
Wij plaatsen verschillende cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en om het gebruik van de website te kunnen meten. De analytische gegevens zijn volledig geanonimiseerd en niet te herleiden naar IP adressen of personen.
Lees hier meer over cookies en ons privacybeleid
Ad Sprang on Tue 30 Jan 2024, 9:05
Heerlijke plek daar Tineke. Mooie kleurbanen, lage zon geeft schaduwen van de dijk op het gras. Gr. @d
Hendrik van Kampen on Tue 30 Jan 2024, 17:32
Interessant beeld dat wat van de geschiedenis van het landschap laat zien. Sta je daar op een historische zeedijk?
Tineke Strijbosch on Tue 30 Jan 2024, 20:24
Hendrik, ik denk het niet, misschien zijn het oude dijkresten. Maar het gebied is bijzonder en inderdaad ligt er veel geschiedenis in het landschap. Ben jij er nooit geweest? Is wel iets voor jou denk ik. Groet, Tineke
Hendrik van Kampen on Wed 31 Jan 2024, 14:33
@ Tineke, Ik heb een keer met een kanotocht Friesland, Lauwersmeer en Groningen gedaan. Daarbij ook een stukje Reidiep. Of ik hier ben geweest kan ik niet meer reconstrueren. In Friesland hebben we ook zo'n getijdegeul aan het lauwersmeer. Alddjip en Dokkumer Grutdjip. Die heeft wel dijkrestanten langs de oevers en dat ziet er ongeveer ook zo uit. De topografische kaart is niet helemaal duidelijk. Op sommige stukjes lijkt wel wat te liggen. Je moet de hoogtekaart van het gebied eens bekijken https://ahn.arcgisonline.nl/ahnviewer/ Laag: AHN4 DTM blauw/groen/oranje (dynamische opmaak) Dan zie je een grote hoeveelheid dijkrestanten en ook heel veel verdwenen oude zijgeulen en afgesneden meanders.
Tineke Strijbosch on Wed 31 Jan 2024, 19:43
@Hendrik, dank voor je leuke reactie en info. Vond de kaart wat ingewikkeld, maar toch uitgekomen. Groet, Tineke
Nel R on Wed 31 Jan 2024, 19:44
Mooie compositie en uitsnede! groet van Nel
susan meijnders on Thu 01 Feb 2024, 13:58
@ hendrik, wat betekent djip? Ik dacht aan dijk maar ik vind dat bij betekenis niet echt terug. groet susan