Het magazine voor Natuurfotografen


Home > Album >




:
:
:
:
:
:
:
:
:
 
 


Heel goed verhaal! ‘k ben benieuwd naar het vervolg…. .
Ook nog eitjes kunne vereeuwigen?

Groet,
Arie

Dank Arie,
Heb dit jaar niet naar eitjes gezocht, afgelopen jaren wel een paar gevonden.
Hoop ooit nog eens de cocon te vinden, wie weet….

Groeten,
@d

Verhoudingsgewijs lijkt het kopje wat kleiner ten opzichte van het lijfje als ik deze foto zo vergelijk met je vorige. Met andere worden, het lijfje lijkt harder te groeien dan het kopje. Leuk om de rups zo te volgen. Ik begrijp dat de rups niet verpopt op de waardplant?

Wat een mooie verfijnde opname Ad.

Dank Adri en Nel!
@ Adri: Kopje van een net vervelde rups is groter, zie ik ook op de foto waarop een andere rups het net verlaten velletje consumeert; scherp gezien.
De rups verpopt niet op de waardplant. Dit zou geen solide basis zijn omdat de cocon ergens toch wel zo'n 10 maanden veilig moet hangen. Ze schijnen in struiken of houtige vegetatie te klimmen en op een geschikte plek tot verpoppen over te gaan.
Bij een vriend van mij zit een rups op Look-zonder-look in zijn ommuurde tuin. Zal hem eens aanbieden om tzt samen op zoek naar de cocon te gaan, zou een leuke vondst zijn.

Groeten,
@d

Leuk om ook eens de rups te zien van het oranjetipje. Fraaie opname ook.

:
 
Page 1 of 1