Het magazine voor Natuurfotografen
Wij plaatsen verschillende cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en om het gebruik van de website te kunnen meten. De analytische gegevens zijn volledig geanonimiseerd en niet te herleiden naar IP adressen of personen.
Lees hier meer over cookies en ons privacybeleid
sieg on Mon 13 Oct 2025, 15:59
Mooi gevuld beeld Bertus maar 4 minuten met een rgb filter op Andromeda is te lang. Zoals je zelf ziet is het binnenste gedeelte volledig overbelicht. Wat je nog kunt doen is de volgende heldere avond kortere subs maken, daar dan een stack van maken en dan integreren in deze afbeelding met een soort van hdr bewerking zodat de kern ook details vertoond. Je hebt in ieder geval wel mooie kleuren aan de buitenkant grts Sieg
Adri Gr Nuelend on Mon 13 Oct 2025, 18:30
Dat past nog net zeg. Wat is Andromeda dan groot he. Als ik goed kijk zie ik nog wel nuances in het lichte centrale deel van het stelsel, dus die is niet overbelicht. Enkel de kern misschien, daar ontkom je bijna niet aan met lange subs. Ik zou nog een keer de data kijken, mischien met een iets andere invalshoek. Er is genoeg te vinden op YouTube. Je hebt denk ik genoeg data om te verbeteren. De stofbanden zijn goed zichtbaar. Ook het blauwe in de buitenste regionen. Die krijg ik moeilijk zichtbaar.
Cor on Tue 14 Oct 2025, 15:02
Prachtig Bertus. Mijn kleindochter heeft van dit hemel gebeuren, eentje van legosteentjes gemaakt.