Het magazine voor Natuurfotografen
Wij plaatsen verschillende cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en om het gebruik van de website te kunnen meten. De analytische gegevens zijn volledig geanonimiseerd en niet te herleiden naar IP adressen of personen.
Lees hier meer over cookies en ons privacybeleid
nelappelmelk on Tue 02 Dec 2025, 20:21
Wat mooi om de details te zien. Even je datum aanpassen, het is nog geen oudejaarsdag.
Nel R on Wed 03 Dec 2025, 19:21
Er zit ook nog kleur in de maan, mooi om te zien. groet van Nel
Vincent Rijnbende on Thu 04 Dec 2025, 8:12
Ik denk dat dit de meeste kleur is die ook ooit op een foto van de maan heb gezien. (naast foto van bloedmaan en zo, maar ik bedoel gewoon echt het maanoppervlak). Normaal zie je de maan altijd veel meer wit/grijs. Ligt dat nu aan een speciaal moment, of de manier waarop de foto genomen is? Is het oppervlak van de maan dan eigenlijk veel kleurrijker dan we denken?
Bertus on Thu 04 Dec 2025, 9:34
Ja Vincent, de maan is kleurrijker dan we denken of kunnen zien. Aan het oppervlak ligt veel ijzer en titanium oxide wat de kleur geeft die de maan werkelijk heeft. Juist het maken van meer foto’s, dit zijn er veertig uit een selectie van honderd. De scherpste eruit gehaald en die in PS gestapeld. Daarna in kleine stapjes Kleurtoon/verzadiging toegepast om de kleuren naar voren te halen. Best wel tevreden met het resultaat, maar ik denk dat het nog beter kan.
Cor on Thu 04 Dec 2025, 10:56
Dit knap vastgelegd
Loes Belovics on Thu 04 Dec 2025, 15:02
Fraai helder beeld met prachtige kleuren en mooie details, compliment!
Vincent Rijnbende on Thu 04 Dec 2025, 18:53
Bedankt voor de toelichting Bertus.