Het magazine voor Natuurfotografen


Home > Album >




:
:
:
:
:
:
:
:
:
 
 


Fraaie kleuren, misschien iets te veel verscherpt en daardoor ontstaat er ruis, die vooral opvalt in de egalere partijen. Daar is met Adobe of een ander bewerkingsprogramma nog wel iets aan te doen.

Dank je wel Lia,
Soms wat te veel, soms wat te weinig.
Zie het tijdelijk album:
http://www.nederpix.nl/album_page.php?pic_id=6516
Het kan verkeren.
Gr.Wim

Wim, mooi de kleuren van de vos op de vlinderstruik, mooie uitsnede gekozen, die de vos prima in zijn natuurlijke omgeving plaatst.
Als de ruis ontstaan is door verscherpen, is dat te voorkomen door het verscherpen in een aparte laag uit te voeren en alleen op een selectie, heb ik van Martine geleerd. Verder ben ik het met Bredero eens.
Groet, Freek

jeetje Wim, wat een kleuren. Ik ben nog niet met mezelf eens of ik het nou mooi vind. Ik vind de vlinderstruikblommetjes iets te fel. Stond die vlinderstruik in een natuurgebied?? Had je geflitst denk ik? Ik kan de hele exif niet zien, hoe dat nu weer kan?

groet, marijke

@Marijke:
Misschien heb ik ten onrechte het woord 'natuurgebied' gebruikt.
Het is een nogal uit de kluiten gewassen natuurtuin van het IVN.
De vlinder is ingeflitst omdat het een wat donkere namiddag was en de struik in de schaduw stond.
De exifgegevens zijn verdwenen omdat ik in Adobe CS2 de file bewaar via:
Opslaan voor web' . Ik kan dan bij de omzetting naar jpeg precies zien of de grootte aan de normen van Nederpix voldoet.
Het gedeelte wat je hier ziet is een crop. 1/3 Ongeveer van de werkelijke opname.
Gr.Wim

:
 
Page 1 of 1