Het magazine voor Natuurfotografen

Nederpix.nl Forum Index -> Nieuws / News


In memoriam - Ad Sprang

 
Plaats nieuw bericht   Plaats Reactie
Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp  

Auteur
Bericht
digidaan


Geslacht: Man
Leeftijd: 51
Geregistreerd op: 5-9-2005
Berichten: 572

Offline

View user's profile Privé bericht versturen Verstuur mail Bekijk de homepage
BerichtGeplaatst: Wo 06 Nov 2024, 13:06    Onderwerp: In memoriam - Ad Sprang
Gisteren ontvingen wij bericht dat Ad Sprang op 5 november is overleden. Vorige week werd hij getroffen door een hartinfarct, waar hij niet van is hersteld. Ad is 72 jaar geworden.

Ad Sprang was een fervente vogelfotograaf en actief vanaf 2005 actief als gebruiker op Birdpix. Zijn constructieve en inhoudelijke bijdrage viel op, waarna hij in 2006 als moderator actief werd.
Talloze mede-gebruikers heeft hij geholpen met zijn tips en feedback. Bijna 8000 foto's heeft hij van commentaar voorzien.

Ad onderscheidde zich door het belang van de vogels radicaal voorop te stellen. Hij was het geweten van het moderatorteam en kritisch op beslissingen als deze het belang van vogels konden schaden.
Dit leidde onder andere tot het niet publiceren van foto's van kwetsbare soorten tijdens de broedperiode.

Ad heeft wellicht de meest iconische foto gemaakt in het Birdpix tijdperk: een reiger met een konijn in de snavel. Een konijn dat daadwerkelijk in de maag van de reiger belandde.


De foto die de wereld overging belandde ook op de cover van het fotoboek Birdpix3

In 2015 maakte Ad de overstap naar Nederpix, om daar moderator te worden. Ad ging zich meer ontwikkelen als macrofotograaf en hij was toe aan een nieuwe uitdaging. Sindsdien heeft hij nog talloze malen bijgesprongen als moderator op Birdpix tijdens bijvoorbeeld vakantieperiodes.

De laatste jaren was Ad ook admin, na het overlijden van Arjen Drost, heeft hij dit samen met Jan Luit opgepakt. Ad was zeer accuraat en rustte niet tot de dingen goed geregeld waren.

Zijn inzet en betrokkenheid bij zowel de gebruikers als het moderatorteam is ongekend geweest. De getallen op onderstaand screenshot zijn veelzeggend.

De laatste jaren tobde Ad met zijn gezondheid, dit beperkte hem in zijn mobiliteit, maar niet in zijn fotografie en als moderator van Nederpix. Zijn laatste foto en commentaren op foto's van anderen zijn nog van afgelopen week...

We zullen Ad ongelofelijk missen; zijn inzet voor de community, de natuur, waarbij het nooit om hemzelf ging, maar altijd om de ander, het grote geheel en de bescherming van de natuur. Ad: DANKJEWEL!

We wensen zijn familie, geliefden en vrienden heel veel sterkte toe met dit verlies.

Namens alle moderators van Nederpix en Birdpix,
Daan Schoonhoven

Screenshot van de profielpagina van Ad:
Naar boven
Reageer met quote
 
Paul Vandebroek
PixPas (Basic)


Geslacht: Man
Leeftijd: 73
Geregistreerd op: 10-6-2009
Berichten: 29
Woonplaats: België
Offline

View user's profile Privé bericht versturen
BerichtGeplaatst: Do 07 Nov 2024, 19:40    Onderwerp: Overlijden Ad Sprang
Wat een droevig nieuws!
Mijn oprechte deelneming bij het overlijden van Ad.
Heel veel sterkte aan familie en vrienden.
_________________
Canon EOS 500D
Lens: - EFS 18-55mm
- EF 28-135mm IS USM
- EF 100mm F2.8 Macro USM
Naar boven
Reageer met quote
 
ErnovanDoorn
PixPas (Basic)


Geslacht: Man
Leeftijd: 58
Geregistreerd op: 16-10-2022
Berichten: 18
Woonplaats: Krimpen aan de Lek
Offline

View user's profile Privé bericht versturen Bekijk de homepage
BerichtGeplaatst: Za 09 Nov 2024, 23:37    Onderwerp: In memoriam Ad Sprang
Wat naar om te horen heel veel sterkte voor iedereen die hem heeft gekend en lief had.

Erno
_________________
Nikon d7200 en d750, diverse lenzen momenteel Tamron G2, 150-600mm, Tamron 70-200 G2, Nikon 16-80, Tokina 11-20, Tokina 100mm macrolens.
Naar boven
Reageer met quote
 
Berichten van afgelopen:   
   Nederpix.nl Forum Index -> Nieuws / News

 
Plaats nieuw bericht   Plaats Reactie
Pagina 1 van 1


Ga naar:  

Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
Je mag geen reacties plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken
Je mag je berichten niet verwijderen
Ja mag niet stemmen in polls