Posted: Fri 01 Oct 2010, 15:24 Post subject: Statief, maar welke?????
Ik ben opzoek naar een statief, maar zie door de bomen het bos niet meer.
Ook de zoekfunctie leverde niet het gewenste antwoord op.
Misschien kan iemand mij wat advies geven.
Ik zoek een niet al te zwaar statief, Met balhoofd en met een snelkoppelingsplaat.
Hij moet gaan dienen voor de 40D in combi met de canon 100-400mm +1.4 extender
En een 5D markll met de 70-200mm 2.8 non is.
Ik heb naast de de Manfrotto 190XPROB die ik hoofdzakelijk voor het macro werk gebruik, de pas nieuw uitgebrachte houten berlebach statief gekocht i.v.m. het wat zwaardere werk. Dat statief is niet zwaar, prima van prijs en staat als een huis. De reviews zijn erg goed.
http://www.fotokonijnenberg.nl/product/20882/berlebach_statief_report_3042.html
Succes met je keuze.
Gr. Henk _________________ Canon 6D met wat tele en macro glaswerk. Plus de Panasonic Lumix DC-G80 , Leica DG 100-400mm, macro 60cm . Monopod en Manfrotto driepoot.
Last edited by Henk van den Born on Sat 02 Oct 2010, 9:36; edited 1 time in total
Heb een tijdje geleden veel tijd geinvesteerd in het zoeken van een (vooral) licht statief + balhoofd, en heb nu naast m'n superzware Gitzo 5541LS een Feisol 3442. Komt erg goed uit testen, is zeer flexibel en weegt maar rond de 1 kg. Ik heb er de 500 gram wegende CB-50DC balhoofd bij (beiden Carbon). Ideale combi om mee te struinen (voor 1d3 met 300+1.4 / 70-200 2.8 / 150-500 5.6)! Kost alles bijelkaar rond de 400 EUR (inclusief lensplaatje). Let wel, niet op de officiele Feisol website bestellen maar via ebay oid, scheelt behoorlijk!
Succes met je missie
Kijk eens bij konijn of soortgelijke winkel naar het merk Feisol. Net zo goed als Gitzo en de helft goedkoper. Ik gebruik het statief al zo'n 3 jaar probleemloos.
Groet Dick. _________________ NPS lid en liefhebber
@Henk, Dat manfrotto statief van jou kun je demonteren en dan de middenzuil dwars leggen. Gebruik je die mogelijkheid vaak, en bevalt dat? _________________ AB Photography...
...a wink to reality...
www.antoniebeens.nl
Henk ik heb deze mogelijkheid nog niet gebruikt dus moet jou voorlopig het antwoord schuldig blijven.
Verder wel een paar maal in het bos gebuikt en vind het een prettig statief.
@Henk, Dat manfrotto statief van jou kun je demonteren en dan de middenzuil dwars leggen. Gebruik je die mogelijkheid vaak, en bevalt dat?
Antonie en Aad, ik gebruik dat statief met de middenzuil dwars te leggen vooral bij lage standpunten zoals het fotograferen van paddestoelen en dat bevalt erg goed.
Gr. Henk _________________ Canon 6D met wat tele en macro glaswerk. Plus de Panasonic Lumix DC-G80 , Leica DG 100-400mm, macro 60cm . Monopod en Manfrotto driepoot.
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum