Michiel,
gister was de waarneming 's avonds dat er rupsen zaten , de gaten had ik al gezien, ik vond het eigenaardig want digitalis werd nooit aangevreten. (op zoek naar slakken, ik gebruik geen gif)
groet susan
Gender: Male Age: 56 Joined: 05 Feb 2007 Posts: 1473 Location: Nijkerk
Posted: Fri 01 Apr 2016, 19:51 Post subject:
Ha Susan,
Als je kijkt op Waarneming.nl vind je bij vingerhoedskruid ook een lijst met organismen die vingerhoedskruid als waardplant gebruiken. Misschien staat de dader van het florale vandalisme er tussen...
@ robert,
wat betreft het florale vandalisme, , net even in de tuin geweest. Voornamelijk naaktslakken en huisjesslakken maar ook rupsen gevonden.
Beige met op twee laatste segmenten gedeeltelijk zwart vlak en ook beige met een soort van gelige zij streep. Geen spanners gevonden (michiel). De slakken met een elegante zwaai richting grasveld ''geholpen'', de rupsen bij kievitsbloemen gezet die ik al had opgegeven.
Check;morgen waarneming, goede tip.
groet susan
@jeroen,
Noctua comes klopt.
Omdat digitalis zeer giftig is, (heb ook monnikskap in de tuin) vroeg ik me af of het voor de rups een doel had om de bladeren te vreten en zo het gif hetzij in rupsvorm of vlinder in het ''lichaam'' te hebben, weet jij daar meer van? De verchijningsvorm van zowel rups als vlinder zien er niet giftig uit.
In dit geval doen de rupsen niets met het gif uit de waardplant. Alle bloeddrupjes daarentegen zijn, in alle stadia van de levenscyclus, giftig doordat ze cyanide bevatten. De vlinders zijn in staat om dit gif zelf te produceren en zijn hierbij niet afhankelijk van waardplanten die cyanogene glycosiden bevatten. De sint-jacobsvlinder slaat juist weer wel gifstoffen op uit de waardplant. Maar er zijn meerdere beervlinders die zelf cyanide kunnen produceren uit klieren op hun thorax, ziet er dan uit als een soort schuimachtige substantie. Lees ook dit eens:
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum