Posted: Wed 12 Dec 2007, 10:53 Post subject: Statief voor canon 300mm IS L
Hallo mensen,
Een vraag, die misschhien ooit eerder aan de orde is geweest - maar dan kan ik de thread in elk geval niet vinden:
Ik heb onlangs een canon 300mm IS L objectief gekocht, met 1.4 extender. Ik ben nu arm maar blij.
Waar ik geen rekening mee had gehouden (ja, stom) is het feit dat mijn oude statief het gewicht van deze combinatie niet aan kan. Natuurlijk kun je een bonenzak gebruiken, maar da's niet altijd praktisch - je moet dat ding tenslotte ergens op kunnen leggen. Ik vraag me kortom af: hebben jullie tips voor een betaalbaar statief, dat het gewicht wél aankan?
Gender: Male Age: 68 Joined: 20 Nov 2007 Posts: 68 Location: Putten
Posted: Wed 12 Dec 2007, 11:39 Post subject:
Ik zou eens op marktplaats kijken of daar nog een goede Manfrotto staat, die heb ik namelijk en die bevalt me uitstekend en is stevig en goed.
Ik heb hem bij Konijnenberg gekocht, maar goed als je er niet veel voor wil betalen dan even dus op marktplaats kijken
Succes Ben _________________ Canon 1D Mark II en Canon EOS 50D
Canon EF 70-200 mm F2.8 USM,Canon EF Macro 100mm f 2.8 L IS USM
Ik heb tot halverwege 2006 erg veel met die combinatie gefotografeerd, en waar ik zelf erg veel plezier van heb gehad is de bekende Manfrotto 055 met als kop een Manfrotto Joystick-handle. Die kop had een ontzettende meerwaarde voor een dergelijke lichte lens: je kunt supermakkelijk dieren in beweging volgen, en door het loslaten van de grip staat de lens meteen vast als het dier ook stilstaat. Ik heb de set recentelijk verkocht omdat ik hem (vanwege de komst van een grote lens) niet meer gebruikte: de joystick is niet sterk genoeg voor een 500mm-lens uit de L-serie.
Gender: Male Age: 58 Joined: 23 Nov 2005 Posts: 2331 Location: Utrecht
Posted: Wed 12 Dec 2007, 13:47 Post subject:
en mocht je niet een 300 F4 IS USM L hebben, maar de 2,8 versie, dan is een manfrotto ook te licht.
Zoeken op birdpix in het forum geeft een hoop alternatieven voor een duur of minder duur nieuw statief voor zware lenzen. _________________ Ik ben niet dik, ik ben een vrachtwagen.
Gender: Male Age: 34 Joined: 27 Dec 2006 Posts: 132 Location: Alblasserdam
Posted: Thu 13 Dec 2007, 20:27 Post subject:
Ik ga binnenkort zelf ook een tele kopen (400 mm 5.6, dus ongeveer gelijk gewicht) en ik ga er een Giotto statief bijkopen.
De Giotto MT 9271(158 eri bij konijnenberg) kan 10 kg hebben en tot 160 cm hoog(zonder de uitgeschoven middenzuil)
Dan er een Giotto MH 1000 balhoofd erbij(105 euro bij Kamera-express) die ook 10 kg kan houden. Dan staat volgens mij je combi vast als een huis voor 260 euro (exclusief snelwisselsysteem)
Zie de site www.giottos.com
Gr Naturepix _________________ Canon EOS 400D + servies (Canon 18-55 mm en
Tamron 90 mm 2.8 SP Macro)
Posted: Fri 14 Dec 2007, 11:19 Post subject: Bedankt
Hallo allemaal,
Bedankt voor het meedenken tot nu toe. Ik ga maar eens struinen en misschien toch een nieuw statief kopen; vervolgens wordt het dan eens tijd dat ik foto's ga uploaden....
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum