Gender: Male Age: 71 Joined: 08 Sep 2005 Posts: 495
Posted: Sun 20 Sep 2009, 15:48 Post subject: Kapitale geweidragers
Komen de echte grote kapitale geweidragers alleen op het NP voor, of zitten die ook nog redelijk verspreid over de gehele Veluwe?
Uiteraard is de mogelijkheid om te wisselen wel aanwezig, maar het park geeft ze een meer beschermde status.
Ik ga de komende week naar de Veluwezoom en ben van plan naar diverse plekken te gaan waar wild te vinden is. Heb in het verleden wel geweidragers gezien, maar nooit de echte zware jongens.
Zware geweidragers kun je ook tegenkomen op het NP Veluwezoom met name rond de Worthrhedenseheide vanaf de observatieplaats van de Elsberg.
Men spreekt in de vrije wildbaan over het Veluws hert een type met donkere geweistangen en witte punten. Vaak twaalf, viertien en zestien enders. Ook hebben deze herten zwaardere bronstmanen dan de herten van het NP de Hoge Veluwe. De zware herten met endenrijke stangen op het NP HV stammen af van geimporteerde hinden uit het voormalige Rominten en zeer vruchtbaar moerasgebied in het voormalige Oost Pruissen. Deze herten haden enorme endenrijke stangen. Ook twintig enders lopen in de vrije wildbaan rond.
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum