Gender: Male Age: 71 Joined: 08 Sep 2005 Posts: 495
Posted: Fri 21 Oct 2011, 16:20 Post subject:
Even een bezoekje aan Google leverde o.a. het volgende op:
Spiegelrefex camera’s hebben bijna allemaal een interessante functie: “spiegel opklappen”. Het wordt ook weleens “spiegelvoorontspanning”, of “mirror lockup” genoemd. Deze functie is meestal in het geavanceerde usermenu te vinden van de camera.
De ene heeft te maken met de spiegel omhoog halen om een foto te maken de andere functie is om de spiegel op te klappen om je sensor schoon te maken en een proeffoto te maken van het stof op je sensor. Lees de gebruiksaanwijzing er maar eens grondig op na dan vind je het wel.
Groet Dick. _________________ NPS lid en liefhebber
Gender: Male Age: 58 Joined: 23 Nov 2005 Posts: 2331 Location: Utrecht
Posted: Fri 21 Oct 2011, 21:17 Post subject:
het is het zelfde.
ik gebruik het zelf nooit. Ben er misschien te lui voor.
Dat gebeuren om 'schoon' te blazen heet 'spiegel opklappen' en zit in het menu. Van D300 en D700 etc is zo handig dat het met die draaiknop links bovenop de camera in de uiterst rechtse stand in te stellen is.
Maar dan nog, ik houd er niet van om door mijn teletoeter naar een overvliegende steenarend te loeren en te merken dat de camera nog in mirror lock-up staat... Dan heb je niet alleen geen foto, je hebt het beest niet eens gezien...
Edit
OEI, blijkt er nog een optie in te zitten. Dat krijg je als je niet elk jaar de handleiding doorneemt... _________________ Ik ben niet dik, ik ben een vrachtwagen.
Last edited by peter wijn on Sat 22 Oct 2011, 13:34; edited 1 time in total
Als het niet te hard waait heb ik altijd spiegelontspanning aan. Mijn D90 wacht 1 seconde voordat ie afdrukt en zo haal ik de trilling van het indrukken meteen weg.
Bij mijn 300s werkt het iets anders, of ik moet de gebruiksaanwijzing nog eens lezen. Daar moet ik de sluiterknop indrukken om de spiegel omhoog te klappen en daarna nog een keer indrukken om de foto te nemen. Dat vindt ik niet handig. _________________ Gr, Erik
Als het niet te hard waait heb ik altijd spiegelontspanning aan. Mijn D90 wacht 1 seconde voordat ie afdrukt en zo haal ik de trilling van het indrukken meteen weg.
De D300s kan dat ook.
Menu "potloodje" / d - opnemen en weergeven / d10 - spiegelvoorontspanning.
(ik heb hem in mijn persoonlijk menu gezet, bij de dingen die ik vaak gebruik. Ideaal voor landschappen met lange belichtingstijden)
. _________________ Nikon, Gitzo en 4 meter Gardena
Nomaliter lees ik eerst de handleiding door ( ben een echte denker volgens velen) maar ik dacht door een berichtje als deze te plaatsen heb ik sneller ( en leuker!) antwoord! Van elkaar blijf je leren. dat is één van de krachten van NP!
Gender: Male Age: 63 Joined: 04 Dec 2006 Posts: 10 Location: Heythuysen
Posted: Wed 04 Jan 2012, 18:40 Post subject:
Bij de sony 850 klapt de spiegel na een bepaalde tijd (30 sec) weer terug. _________________ Sony 850, 1.4 50 mm, 2.8 24 mm, 2.8 300 mm APO, 1,4 APO teleconverter, 4.0 24-50 mm, 4.0 35-105 mm, 4.0 35-70 mm, 2.8 80-200 mm APO minolta apparatuur, manfrotto.
Gender: Male Age: 55 Joined: 19 Mar 2009 Posts: 3142 Location: Hoenderloo
Posted: Sat 07 Jan 2012, 12:29 Post subject:
Normaal gesproken schakel je de ‘mirror lockup’ (spiegel opklappen) functie op de camera in bij lange sluitertijden. Ondanks dat je van statief werkt kun je anders toch nog wat trilling (lees; onscherpte) in het beeld krijgen doordat de spiegel opklapt. Door de spiegel al eerder op te klappen, heb je geen last van deze trillingen.
Je kunt er ook voor kiezen gebruik te maken van liveview.
Erg handige aan deze functie is dat deze standaard de spiegel opklapt (anders zie je geen beeld).
Bij macro, landschaps- en andere minder dynamische vormen van fotografie werkt dit perfect. _________________ mvg vanuit het altijd zonnige Hoenderloo
Camera en wat lenzen, geduld, inspiratie en doorzettingsvermogen.
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum