Posted: Thu 15 Jun 2017, 1:24 Post subject: Nieuwe Sezoensopdracht: Natuur en Cultuur
De nieuwe sezoensopdracht is nu een feit
Van Robert kreeg ik de volgende opdracht:
Bij dezen de nieuwe seizoensopdracht: Natuur en Cultuur
Het is hierbij de bedoeling om je onderwerp uit de natuur in beeld te brengen met een herkenbaar voorwerp uit onze cultuur, waarbij dat voorwerp buiten de scherpte valt of vaag blijft, maar toch herkenbaar is. Het voorwerp uit onze cultuur moet ook iets toevoegen aan de compositie. Verder gelden natuurlijk de beperkingen die Nederpix ons oplegt t.a.v. de foto's. Ik heb voor deze opdracht gekozen, omdat ik gewoonlijk cultuur probeer te vermijden of weg te klonen uit de foto. Een uitdaging voor mezelf dus, maar vast ook voor jullie, om hier iets leuks mee te doen.
Succes allemaal!
Groeten, Robert
Jullie kunnen de foto's aanbieden in het speciale album
Dat kan vanaf vandaag (15 juni 2017) tot en met 5 augustus 2017 en dat is ook meteen de periode waarin de foto's gemaakt moeten zijn. Alle overige regels voor deze seizoensopdracht staan hier
Let er even op dat de twee foto's niet hetzelfde soort onderwerp mogen hebben (normaal gesproken in twee verschillende albums thuis zouden horen). Foto's die niet aan de regels voldoen, worden naar een regulier album of het TA verplaatst
En zouden jullie ook even aan de naamgeving willen denken? Na afloop worden de foto's in de algemene albums geplaatst en dan is het prettig dat de juiste namen erbij staan.
Iedereen succes en veel plezier bij het maken van de foto's.
Jan Luit _________________ Take a moment,Enjoy nature.
Toen ik het onderwerp van de nieuwe opdracht zag, was ik blij; de restricties en voorbeelden van-hoe-niet doen dat gevoel in het tegendeel omslaan. Voor mij zit het 'scheppende' vaak in het bewust opzoeken van de grenzen van het toelaatbare, zal wel in mijn aard liggen. Het maken van een foto van een tulp met een vaag boerderijtje trekt mij niet, daarentegen vind ik de foto van de vlinder onderaan het fietszadel heel aantrekkelijk, de botsing van de structuren van natuur en cultuur geeft spanning aan de foto.
Ik wens degenen die de uitdaging wel zien veel succes.
Een uitdagende opdracht. Ware het niet....
Ik heb exact hetzelfde gevoel als Tom. Bij een opdracht zou ikzelf geen voorbeelden geven van dingen die niet de bedoeling zijn.
Is het omdat het in alle gevallen auto's zijn? _________________ Sony RX 10-4
Gender: Male Age: 55 Joined: 19 Mar 2009 Posts: 3142 Location: Hoenderloo
Posted: Thu 15 Jun 2017, 8:29 Post subject:
Zou inderdaad een leuke opdracht zijn zonder de restricties.
Eerlijk gezegd begrijp ik niet helemaal waarom het ene beeld wel zou mogen en het andere niet. Voldoen de opnames in het tweede lijstje niet aan de opdracht ?
Hier voegt het cultuurelement toch ook wel iets toe ? _________________ mvg vanuit het altijd zonnige Hoenderloo
Camera en wat lenzen, geduld, inspiratie en doorzettingsvermogen.
Ik heb de voorbeelden nog eens bekeken, de toegestane voorbeelden zijn vaste niet verplaatsbare elementen.
De niet toegestane zijn verplaatsbare elementen.
Is dit wat je bedoelt Robert?
Groetjes Jannie _________________ Sony HX 400V vaak in combinatie met de Raynox voorzetlens 250 en sinds kort ook de Raynox 150
Sinds februari 2015 een Sony ILCE 6000
Gender: Male Age: 56 Joined: 05 Feb 2007 Posts: 1473 Location: Nijkerk
Posted: Thu 15 Jun 2017, 10:55 Post subject:
Beste allemaal,
Jannie heeft goed weergegeven wat ik bedoelde. Ik denk dat ik de opdracht beter Natuur en Architectuur had kunnen noemen, of Kunst en Architectuur. Het gaat mij inderdaad om bouwwerken; zaken die ontworpen zouden kunnen zijn door architecten, zoals een molen, een huis of een tegelpatroon. Maar ook bedoelde ik kunst, zoals een beeld of monument.
Jammer dat ik er niet in geslaagd ben duidelijk te zijn. Hoe lossen we dit op? Het gaat mij er vooral om dat zoveel mogelijk mensen plezier hebben aan het bezig zijn met de opdracht. Wat mij betreft worden de voorbeeldfoto's verwijderd en geeft een ieder er zijn eigen invulling aan.
@Henri: Je hebt gelijk, de cultuurelementen voegen iets toe, maar mijns inziens niet in de vorm van kunstzinnigheid, maar meer als onderdeel van een eventueel achterliggend verhaal.
Gender: Male Age: 56 Joined: 05 Feb 2007 Posts: 1473 Location: Nijkerk
Posted: Thu 15 Jun 2017, 12:36 Post subject:
@Nel: Mijn excuus voor de onduidelijkheid. En ik geef je gelijk wat betreft de voorbeeldfoto's. Ik had beter naar je moeten luisteren. Een ieder moet zijn eigen invulling geven aan de opdracht, ongeacht wat de bedenker van de opdracht bedoelt. Het is aan de beoordelaars of de foto goed is of niet.
@Tom van der Most: Zoek vooral de grenzen op van het toelaatbare. Het is niet aan mij daarover te oordelen maar aan de moderators. Om discussies te voorkomen die de sfeer nadelig beïnvloeden, dacht ik die opmerking te hebben moeten maken. Ik voelde me enigszins ongemakkelijk over het punt dat ik een opdracht had bedacht met cultuur, een heikel punt op meerdere momenten in de Nederpixgeschiedenis. Een dwaling mijnerzijds zie ik nu in.
Ik schreef overigens "wat ik niet bedoel", niet "wat je niet moet doen".
@Jan Luit: Zou jij zo vriendelijk willen zijn zowel de voorbeeldfoto's als mijn opmerking met betrekking tot de grenzen van het toelaatbare te verwijderen? Bij voorbaat dank.
Gender: Male Age: 55 Joined: 19 Mar 2009 Posts: 3142 Location: Hoenderloo
Posted: Sat 05 Aug 2017, 14:19 Post subject:
Hoewel ik niet speciaal voor deze opdracht ben gaan fotograferen kon ik toch een recente foto vinden die wellicht aan de opdracht voldoet.
Ik doe dus mee. Jij ook ? _________________ mvg vanuit het altijd zonnige Hoenderloo
Camera en wat lenzen, geduld, inspiratie en doorzettingsvermogen.
Gender: Male Age: 56 Joined: 05 Feb 2007 Posts: 1473 Location: Nijkerk
Posted: Sat 05 Aug 2017, 20:07 Post subject:
Hoewel mij deze keer de eer te beurt was gevallen de opdracht te mogen verzinnen en ik een paar leuke ideeën had, kon ik helaas niet deelnemen. Het ontbrak mij aan tijd en motivatie als gevolg van het overlijden van mijn vader na een rumoerig en onverwacht kort ziekbed.
Met de riemen die hij had, roeide hij uit alle macht.
Maar het mocht niet baten, want zijn bootje was lek...
...zo lek als een mandje. Het zonk op 12 juli 2017.
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum