Gender: Male Age: 37 Joined: 22 Jan 2006 Posts: 18 Location: Beilen
Posted: Sun 24 Jun 2007, 13:07 Post subject: Schotland
Hallo,
over een aantal weken ga ik naar Schotland op vakantie. Een week in de buurt van Aviemore en twee weken in de buurt van Fort William.
Ik heb me al aardig georiënteerd wat er te zien en te doen is, maar hebben jullie nog dingen waarbij je zegt, dat moet je zien? Daarbij alle facetten van de natuur. Dus landschappen, vogels, planten etc.
Ook zou ik graag papegaaiduikers willen zien, weet iemand in de buurt van deze plaatsen waar ze zitten? Of zijn ze al weer de zee op? Op internet kon ik het niet goed vinden.
In ieder geval bedankt,
Rolf _________________ Pentax K100D, DA 18/55 mm (kitlens), Pentax-M 1:4 200mm, Sigma 105mm 1:2.8 Macro
www.rolfnatuurfotografie.tk
Aviemore is prima voor vogels. Je "moet" de Cairngorms in. Neem niet de kabelbaan (dan mag je blijkbaar het gebied niet meer in!) maar loop omhoog. Dan richting Ben Macdui: Alpensneeuwhoen, Sneeuwgors (al bij het station), Morinelplevier. In de bergen wat alpen-/toendraflora (oa Rubus chamaemorus).
De visvijvers in Aviemore zijn erg goed voor vissende Visarend. Er zijn veel bosgebieden (Abernethy, Glenmore), waar fotogenieke oude dennen staan.
De omgeving van Ben Nevis is niet best voor vogels. Als je mobiel bent, zou je verder naar het westen richting Ardnamurchan kunnen gaan: veel zeldzame zoogdieren (Wilde Kat, Boommarter, Otter), Reuzenhaai, en diverse vogels.
Papegaaiduikers moeten begin juli wel kunnen, maar daarvoor moet je naar de Farne-Eilanden (noord-oost-Engeland) of echt ver naar het noorden (Handa, Cape Wrath etc.)
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum