Gender: Male Age: 49 Joined: 03 Sep 2006 Posts: 108
Posted: Wed 19 Nov 2008, 20:23 Post subject: Zomervakantie en natuurfotografie/vissen
Hallo allen,
Omdat de zomervakantie plannen weer gemaakt worden, een vraag...
Ik zou graag in de Benelux en evt. Frankrijk (hoogstens tot Midden Frankrijk) in de maand juli op zomervakantie gaan met gezin. Daarbij wil ik me ook zo af en toe me wat bezig houden met algemene natuurfotografie en het zou handig zijn als er ook goed gevist kan worden. Heeft iemand tips voor leuke gebieden? Kabelende riviertjes en meren trekken mij enorm, wellicht ook in combinatie met macro fotografie in die periode (Libellen/juffers/kikkers/vlinders) Ik hoorde dat La Brenne een goede optie zou zijn, maar ik weet niet of dat in het hoogseizoen ook zo aantrekkelijk is? Veder mag het ook een vogelrijkgebied zijn. En ook dichtbij huis.
Bij voorbaat dank!
Gr., Andrew George _________________ Workshops en fotoreizen, meer info zie op mijn website.
De Brenne is een hele goede regio om te fotograferen, en de drukte valt wel mee (heb ik net even nagevraagd, ben er zelf nog nooit geweest maar wij hebben ook al tijden plannen om die kant een keer op te gaan). Veel mensen, maar het is ook een grote regio dus met wat creativiteit vind je wel rustige plekken. De vijvercomplexen aldaar zijn aangelegd ten behoeve van de viskwekerij . Er zijn in het verleden wel plaatjes uit die regio op np verschenen, dus ik denk dat er meerderen zijn die daar wat tips over kunnen geven.
Gender: Male Age: 55 Joined: 04 Feb 2008 Posts: 134
Posted: Fri 21 Nov 2008, 11:08 Post subject:
Langs de Loire kun je ook heerlijk genieten. Is wel iets verder naar beneden, maar gemakkelijk aan te rijden. Veel macrowerk langs de oevers van de beekjes en de Loire zelf. IJsvogels vliegen er om je oren. Veel kleine zilverreigers. Zoogdieren zijn er genoeg, maar je moet wel even zoeken. De beverratten zijn er niet te missen.
Qua visserij zit je er erg goed voor karper. Roofvis is er ook aanwezig, vooral in de kleine stroompjes. Meerval is er aan een opmars bezig, maar dat is eigenlijk geheim
De oevers van Grand Etang du Stock in het noord oosten kan ik je ook van harte aanbevelen. Veel fraaie vogelsoorten, wilde zwijnen en erg zware vissen. Ik ving er ooit op een ochtend een vis van bijna 20 kilo en een grote
Ik ben eens in het hoogseizoen in La Brenne geweest. Ook dan is dit een rustige streek en is er genoeg te zien. Ik heb gestaan op een camping aan de oever van het grootste "etang" van de streek nl. Bellebouche (bij Mezieres en Brenne). Op zich een hele mooi plek om van hieruit de streek te leren kennen.
In het meer zelf kan er gezwommen worden (leuk voor het gezin?) en het is één van de topplekjes voor karpervissen. Google op Bellebouche en je zult zien dat veel karpervissers hier flinke karpers (veertigponders) vangen. Het is wel betaalwater, maar ook in het hoogseizoen waren er nog genoeg stekken vrij.
Aan de zuidkant van het meer zit een kolonie purperreigers (hut aanwezig). Ook europese moerasschildpadden gezien in het water aan de zuidkant.
Verder zijn bezoeken aan Blizon en het Cherine reservaat de moeite waard. De streek bij Azay (meer westelijk) is bekend om het voorkomen van m.n. grielen en kleine trap, nog iets westelijker bij La Roche Posay zit een kolonie bijeneters.
Verder overal mooie insecten, libellen en vlinders. Kortom een mooie natuurrijke streek.
Hier nog een paar linken met info wat er te zien is in de streek:
Gender: Male Age: 49 Joined: 03 Sep 2006 Posts: 108
Posted: Tue 02 Dec 2008, 15:20 Post subject:
Het zit dicht tegen een reservering aan in de La Brenne...met enige terughoudendheid nog in het hoogseizoen aldaar, daar zie ik nog tegenop... _________________ Workshops en fotoreizen, meer info zie op mijn website.
Gender: Male Age: 68 Joined: 30 Mar 2006 Posts: 446
Posted: Tue 02 Dec 2008, 16:00 Post subject:
Wat ik mij afvraag: zouden er veel muggen vliegen in zo'n moeras gebied??
Ik was afgelopen jaar van plan erlangs te rijden en eventueel eens rond te kijken maar het is er niet van gekomen, We zijn toch doorgestoomd naar de Pyreneeën. Hoor/lees graag over je bevindingen daar. _________________ De snelste manier om geld te verdienen met fotografie is je camera verkopen!
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum