Posted: Fri 23 Dec 2011, 20:03 Post subject: advies gevraagd: tele (zoom) lens
Beste np-ers,
Graag zou ik mijn bereik in brandpuntsafstand willen uitbreiden. Het bereik dat ik zoek is een objectief vanaf 200 mm waarmee ik onder andere vogels zou kunnen fotograferen, maar ook macro-onderwerpen.
Natuurlijk koop ik het liefst de beste primelensen, maar dat zit er qua budget gewoon niet in voor mij.
Ik heb de tamron lens 200-500 mm gezien (op papier) en de sigma lens 150-500; daarnaast gekeken naar 300 mm /4.0 + converter.
Ik heb een Nikon D300s.
Wie heeft ervaring met bovengenoemde lensen en kan mij een goede tip geven zodat ik de knoop kan doorhakken?
Je zou ook even in het forum kunnen zoeken. Er is op beide pixen al heeeeeeeeeeeeel vaak een dergelijke vraag gesteld. Het antwoord is wel ergens te vinden.
Gewoon even handig zoeken met wat gerichte zoekwoorden. _________________ Nikon, Gitzo en 4 meter Gardena
Gender: Male Age: 55 Joined: 19 Mar 2009 Posts: 3142 Location: Hoenderloo
Posted: Sat 24 Dec 2011, 0:11 Post subject:
Er zijn mensen die met de Sigma 150-500 lens (nog geen 900 euro) best aardige plaatjes schieten, maar hij is wel verschrikkelijk traag, en daardoor niet bijzonder geschikt voor vogel fotografie.
Meer geschikt zijn de Sigma 300 f2,8( 2700 euro) of bijvoorbeeld de Sigma 120-300 f2,8 (bijna 1500 euro) _________________ mvg vanuit het altijd zonnige Hoenderloo
Camera en wat lenzen, geduld, inspiratie en doorzettingsvermogen.
Ik had het forum al doorzocht en wat gevonden, maar zie dat ik nu toch al een advies krijg van Henri wat niet eerder gegeven is binnen het forum. Of ik kijk met mijn neus?
_________________ Ook op Facebook: https://www.facebook.com/pages/Angies-Eyes/807159139318621?ref=hl
Gender: Male Age: 80 Joined: 07 Jun 2008 Posts: 20 Location: Zoetermeer
Posted: Sat 24 Dec 2011, 21:01 Post subject: advies gevraagd: tele (zoom) lens
Zelf gebruik ik een Sigma 150-500 op een canon 450D.
Ik gebruik de lens voornamelijk voor vogelfotografie (zie birdpix).
Als je om weet te gaan met de beperkingen (minimaal op f8 voor scherpe foto's) dan is het een goede lens voor die prijs.
Door zijn instel afstand van 2,1 meter is hij ook geschikt voor het fotograferen van vlinders en libellen, al is hij wel iets minder scherp dan een echte macro lens. De foto's van een koninginnepage en een gaffellibel hier op Nederpix zijn gemaakt met bovenstaande combinatie. (Het voordeel is dat je een grotere afstand kan houden).
Er zijn zeker betere lenzen maar daar hangt ook een ander prijskaartje aan.
Gr. Hennie _________________ Canon 650D
Tamron 18-270mm VC
Sigma 150-500mm OS
Meer foto's op mijn Flickr page
Gender: Male Age: 58 Joined: 23 Nov 2005 Posts: 2331 Location: Utrecht
Posted: Mon 09 Jan 2012, 9:01 Post subject:
een 2,8 lens is wel heel wat zwaarder dan een F4 lens. Het scheelt zeker een factor twee. Het lijkt me dat dit punt - en de prijs - zwaarder weegt dan de scherpte. En dat de lichtsterkte, daarmee de autofocussnelheid de andere kant op wijzen, waarna kortste scherpstelafstand weer terugwijst...
Angela, wat wil je eigenlijk gaan fotograferen met die grote lens? En hoe wil je dit aanpakken? Verwacht je redelijk veel licht te hebben, of ga je ook in de schemering naar buiten? Ben je van plan een statief of rijstzak te gebruiken? Ben je sterk en taai?
Dat soort vragen bepalen welke lens het beste bij jou past. _________________ Ik ben niet dik, ik ben een vrachtwagen.
Graag zou ik mijn bereik in brandpuntsafstand willen uitbreiden. Het bereik dat ik zoek is een objectief vanaf 200 mm waarmee ik onder andere vogels zou kunnen fotograferen, maar ook macro-onderwerpen of reptielen/amfibieën met meer werkafstand.
Mogelijk in de schemering.
Ik heb zowel een rijstzak als een statief. Mogelijk heeft mijn statief aanpassingen nodig voor een zwaargewicht..
Gewicht tillen is geen probleem; ik moet een beetje lachen om je vraag of ik sterk en taai ben ...
Gender: Male Age: 58 Joined: 23 Nov 2005 Posts: 2331 Location: Utrecht
Posted: Mon 09 Jan 2012, 19:59 Post subject:
Voor vogels praat je normaliter niet over 200mm. In Nederland lukt dat heel soms vanuit een vaste hut - met voer- of drinkplaats.
Reptielen en amfiïën fotografeer je liefst op 2 a 1,5 m : 300 F4.
'mogelijk in de schemering' rechtvaardigt niet een lens die twee maal zo zwaar en zo duur is (er zijn grote kerels die een 70-200 F2,8 te zwaar vinden - net zo zwaar als een 300 F4 -, dus zo gek is die vraag niet. Al staat het niet geëmancipeerd.)
Misschien heeft de huidige sigma OS (optische stabilisatie), de nikon 300 F4 heeft dat helaas nog steeds niet. De sigma zoomlens 120-300 F2,8 heeft het wel. Nogal een pluspunt, ook vanaf statief.
Overigens, er zijn naast de Sigma ook een Tamron en Tokina 300 F2,8. Ik ken ze geen van drieën. Af en toe lees je lovende berichten over de Tokina.
succes _________________ Ik ben niet dik, ik ben een vrachtwagen.
Gender: Male Age: 55 Joined: 19 Mar 2009 Posts: 3142 Location: Hoenderloo
Posted: Mon 09 Jan 2012, 20:33 Post subject:
Als ik zo lees waarvoor je lens wil gaan gebruiken denk ik (net als Peter) dat de 120-300 f2,8 van Sigma wellicht de beste keus voor jou is. Als zijn gewicht tenminste geen probleem voor je is.
Ik laat gemakshalve de andere opties, Tokina en Tamron, buiten beschouwing
Verkijk je trouwens niet op het gewicht van een lens. Zelf wandel ik rond met de 150-500 van Sigma , maar ik ken ook iemand die met een droom van een lens (de 300 f2,8 van Canon) loopt, en deze tijdens een flinke wandeling het liefst diep in het bos achter zou laten. _________________ mvg vanuit het altijd zonnige Hoenderloo
Camera en wat lenzen, geduld, inspiratie en doorzettingsvermogen.
Gender: Male Age: 54 Joined: 18 Nov 2006 Posts: 578 Location: Heteren
Posted: Mon 09 Jan 2012, 20:46 Post subject:
Hoi Angela,
Zelf gebruik nu al zo'n jaar of 5 de Nikon 300mm f4 met 1.4 TC. En ik kan niet anders zeggen dan dat ik steeds weer versteld sta van deze lens. Ragscherp (mits goed gebruikt, lees stevige ondergrond of statief), relatief licht, betaalbaar en zeer multifunctioneel. Ik gebruik hem voor vogels, zoogdieren, soms voor landschappen, en voor macro werk. Bloemen, insecten, reptielen. Soms zelfs voor mensen.
Ervaring met de Sigma's heb ik niet. Wel hoor ik af en toe slechte verhalen over de mechanische kwaliteit.
Enige nadeel is misschien geen zoom, maar daar krijg je voor in de plaats bijna niet te evenaren scherpte voor terug (bijna net zo goed als Nikon 300mm 2.8 of 500mm f4 (of overdrijf ik nu...).
Je kunt bij mijn foto's kijken voor vele voorbeelden.
Gender: Male Age: 55 Joined: 19 Mar 2009 Posts: 3142 Location: Hoenderloo
Posted: Mon 09 Jan 2012, 22:02 Post subject:
Quote:
Je kunt bij mijn foto's kijken voor vele voorbeelden.
dat zou ik zeker doen, alhoewel dit weinig zegt over de kwaliteit van de lens.
Foto's zijn veelal bewerkt.
Zelfs met de 150-500 waarmee ik werk kan je het geluk hebben dat je eens een ragscherpe opname maakt. Toch zou ik deze niet meteen willen aanraden.
Beter kan je de lens van (eventuele) keuze ergens huren en er eens een dagje mee gaan spelen. Volgens mij is dit niet eens zo duur, of in ieder geval een stuk goedkoper als de verkeerde keus maken. _________________ mvg vanuit het altijd zonnige Hoenderloo
Camera en wat lenzen, geduld, inspiratie en doorzettingsvermogen.
De sigma zoomlens 120-300 F2,8 lijkt me een heel mooi objectief, maar ik heb al een Nikon 80-200mm ED F2.8; dan heb ik te veel overlap in brandpuntsafstand. Die 80-200 is overigens een behoorlijk objectief qua gewicht waarmee ik goed overweg kan.
Ik ga voor een 2de hands nikon 300mm F4+ teleconverter.
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum